Úvod           Ambulancia           Zmluvné poisťovne           Fotogaléria           Cenník           Ordinačné hodiny           Kontakty

OZNAMY:

Milí rodičia,
ku dňu 31.3.2020
končím
s vykonávaním praxe
v špecializácii
detská
gastroenterológia.

čítať celý oznamV záujme
kvalitného vyšetrenia
bez dlhej
čakacej doby
si prosím prečítajte
a dodržiavajte
ordinačné hodiny.Vyšetrenie mimo
ordinačných hodín
je možné dohodnúť
osobne alebo
telefonicky na dni:
pondelok, streda,
štvrtok
v čase medzi
14:30-15:00 h.

ODKAZY:Percentilové grafy:


Vitajte!      


           Volám sa MUDr. Alena Maslenová, pôsobím v zdravotnom stredisku na ulici Štefana Králika 26 v Prievidzi. Od roku 1983 pracujem ako detský lekár a od roku 1992 aj ako detský gastroenterológ pre deti vo veku od 0 do 19 rokov. Svoju prácu mám veľmi rada a snažím sa pomáhať všetkým, ktorí ma potrebujú.

           Verím, že budem vedieť pomôcť i Vašim najmilším.

TAJOMSTVO ŠŤASTIA

           Niektorí ľudia sa tešia aj z maličkostí. Iní sú ustavične nespokojní, hoci dosiahli všetko, čo si želali. Neustále sa ponáhľajú, nevedia precítiť prítomnosť. Prečo je to tak?
           Skupina amerických výskumníkov objavila gén, ktorý hrá pri pocitoch šťastia závažnú úlohu. Títo vedci tvrdia, že šťastný či nešťastný život je vo veľkej miere dedične predurčený už pri narodení dieťaťa.
           Šťastie však môžeme získať aj uvedomelou činnosťou, ak podporíme tvorbu endorfínu - látky, ktorú vylučuje mozog. Endorfíny vyvolávajú pocit šťastia a spríjemňujú aj namáhavú činnosť, napríklad šport. Pôsobia podobne ako drogy, ale na rozdiel od nich sú zdravotne nezávadné.
           Niektorí odborníci odporúčajú konzumovať určité druhy potravín, najmä banány, ryby, chudé mäso, orechy, listovú zeleninu a čerstvé ovocie. Iní experti odporúčajú venovať sa príjemným činnostiam, relaxovať pri počúvaní dobrej hudby, prechádzkach v prírode, čítaním peknej knihy alebo lúštením krížoviek či riešením sudoku. Najdôležitejšie je vychutnávať si všetko, čo robíme. Pravé zázraky spôsobí už len to, keď budeme myslieť na príjemné veci a ku všetkému sa budeme stavať kladne. Mali by sme sa vyvarovať nereálnych očakávaní. Ak budeme brať život aj s jeho negatívami a pamätať, že všetko zlé je na niečo dobré, potom budeme menej sklamaní.
           Pocit šťastia si treba pestovať ako krásnu a krehkú kvetinu.